jedzenie dla psow

Najlepsza sucha dieta dla psa

Prawidłowe karmienie czworonożnego przyjaciela jest niezwykle ważne, jeżeli zależy nam na tym, żeby żył długo oraz zdrowo. Bagatelizowanie tego tematu i nadmierne oszczędzanie na diecie pupila może kosztować go nawet kilka lat życia, a dodatkowo generować problemy nie tylko z przewodem pokarmowym, ale także ze wzrokiem, sierścią, zębami i praktycznie całym organizmem. Podstawę diety zawsze powinna stanowić mokra lub sucha karma dla psa wysokiej jakości, ze zbilansowanymi odpowiednio składnikami i bez zbędnych zapychaczy, które obniżają cenę produktu, ale nie niosą za sobą żadnego pożytku dla psiaka.

Dobrych karm próżno szukać na półkach marketów

Chociaż zdarzają się chlubne wyjątki i w ostatnich czasach można już niekiedy spotkać karmy suche dla psów o dobrym składzie także w supermarketach i dyskontach. Jest to jednak raczej wyjątek niż reguła i żeby mieć pewność, że pies dostaje to, co dla niego najlepsze, zakupy powinniśmy zrobić w innym miejscu. Najlepszy do tego celu będzie wyspecjalizowany sklep zoologiczny, stacjonarny albo internetowy, jak na przykład https://lugers.pl/pol_m_Pies_Karma-dla-psa_Sucha-karma-dla-psa-332.html, gdzie bez problemu znajdziemy wszystko, czego nam potrzeba.

Warto wziąć pod uwagę fakt, że o ile nasz czworonóg nie należy do psów małych raz albo nie jest malutkim, sympatycznym kundelkiem, to noszenie ciężkich worków z karmą może być problematyczne. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest sucha karma dla psa dostępna online, wygodnie i z dostawą. Często także jest to sposób znacząco tańszy, ponieważ sklep internetowy dzięki temu, że nie musi opłacać czynszów za punkty stacjonarne, może sobie pozwolić na zdecydowanie korzystniejsze ceny.

Jak rozpoznać karmę wysokiej jakości?

Najłatwiej zrobić to czytając składy i ucząc się nieco wcześniej, co oznaczają poszczególne pozycje wyszczególnione na etykietach. Dobre karmy suche dla psów nie powinny zawierać produktów pochodzenia zwierzęcego, gdyż tak naprawdę są to odpady, takie jak zmielone kości, kopyta czy pióra. Zamiast nich w składzie powinno być wymienione mięso z wyszczególnieniem zawartości poszczególnych jego części, jak na przykład płuc czy żołądków.

Sucha karma dla psa nie powinna zawierać zbyt wielu zbóż, ale w przeciwieństwie do karmy kociej mogą się one pojawić w składzie. Żołądki psiaków potrzebują zróżnicowanych składników i przyswajają ich o wiele więcej niż dzieje się to w przypadku wszelkich kotowatych. Liczą się także mikroskładniki, dodatki witaminowe oraz odżywcze, dodatnio wpływające na zdrowie czworonoga.