Regeneracja koła dwumasowego potrzebna jest w momencie w którym dojdzie do jego uszkodzenia lub istotnego zużycia. Jest to element w samochodzie na który działają duże siły, drgania oraz wibracje. Na czym więc polega jego naprawa, która przywraca go do pełni sprawności? Wyjaśniamy.
Jak działa koło dwumasowe?
Koło dwumasowe to jeden z najważniejszych komponentów w każdym aucie. Odpowiada za przeniesienie napędu pomiędzy silnikiem i skrzynią biegów. Ulega naturalnemu zużyciu z czasem. Ten proces znacznie przyspiesza jeśli kierowca nieumiejętnie posługuje się pojazdem. Między innymi poprzez jazdę na niskich obrotach silnika i gwałtowne ruszanie z niskiego biegu.
Koło dwumasowe składa się z wielu mniejszych komponentów, między innymi sprężyn łukowych, łożyska, pierścienia oporowego i wielu innych drobnych, ale bardzo istotnych części. W przypadku awarii dochodzi bardzo często do uszkodzenia jednego z tych elementów, więc w wielu przypadkach regeneracja dwumasy przebiega szybko i sprawnie. Większość firm, która wykonuje takie usługi, oferuje również na wieloletnią gwarancję na jakość przeprowadzonej naprawy.
Na czym polega regeneracja kół dwumasowych?
Regeneracja koła dwumasowego w Regro to popularna usługa, która pozwala zaoszczędzić na kosztach zakupu nowej części. Specjalistyczna firma na początek ocenia czy regeneracja jest możliwa i opłacalna. Jeśli tak to specjalista przystępuje do kolejnych czynności, które polegają na czyszczeniu i piaskowaniu poszczególnych komponentów. Pozwala to skutecznie oczyścić je z brudu i smaru. W ten sposób można stwierdzić czy któreś z nich wymagają wymiany.
W trakcie procesu regeneracji dochodzi także do szlifowania powierzchni oraz wykonuje się tak zwane toczenie w celu zmniejszenia jakichkolwiek oporów. Na ostatnim etapie element tłumiący drgania wypełnia się nową porcją smaru. Pozostaje wszystkie elementy zmontować w całość i dokonać niezbędnego wyważenia. Po zakończeniu tego procesu koło dwumasowe nadaje się do ponownej instalacji w samochodzie.