tapeta

Tapeta do łazienki – jaki model wybrać?

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu lub mieszkaniu. Zwykle dbamy o to, by prezentowała się ona zachwycająco, a także, by zachować jej maksymalną funkcjonalność. Niemniej jednak podczas aranżacji łazienki, trzeba być świadomym, że stawia ona konkretne wymagania. W pomieszczeniu tym zwykle panuje duża wilgotność, a to z kolei wymaga zastosowania dopasowanych rozwiązań. Wobec tego jaka powinna być tapeta do łazienki?

Czym musi się charakteryzować tapeta w łazience?

Jeśli zostało już postanowione, że w naszej łazience rolę wykończenia ścian przejmie tapeta, to trzeba mieć również świadomość tego, że nie może to być standardowy produkt, który możemy zastosować w pokoju dziennym czy też w salonie. Oczywiście od razu zrezygnować należy z tapet papierowych oraz flizelinowych, gdyż nie nadają się one do wilgotnych pomieszczeń. Tapeta do łazienki musi być przede wszystkim zmywalna, a także wykazywać się ogromną odpornością na działanie wilgoci. Co więcej, warto pamiętać, że nawet najbardziej wytrzymała tapeta, nie powinna znaleźć się w bezpośredniej bliskości wanny lub kabiny prysznicowej.

Tapety z włókna szklanego do łazienki

Jednym z rodzajów tapet, które można zastosować w łazience, są tapety z włókna szklanego. Jest to jedna z najtrwalszych, a jednocześnie najdroższych tapet do łazienki, z którymi można się obecnie spotkać na rynku. Mimo swojej wysokiej wytrzymałości, tapeta ta w dalszym ciągu zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i pozwoli ścianom swobodnie „oddychać”. Ich ciekawą zaletą jest to, że są to tapety niepalne, a także świetnie poradzą sobie z zakryciem jakichkolwiek nierówności na ścianach. Warto również wspomnieć o tym, że tapety z włókna szklanego są obecnie dostępne w różnorodnych kolorach i wzorach, a co za tym idzie będzie można z łatwością dopasować je do wnętrza.

Tapeta do łazienki i jej design

Tapeta łazienkowa ma być przede wszystkim ozdobą i ciekawym dodatkiem aranżacyjnym. Wobec tego oczywistym staje się fakt, że przy jej wyborze trzeba również kierować się jej designem. Obecnie rynek daje nam naprawdę wiele możliwości wyboru w tym zakresie, więc można puścić wodzę fantazji i rozbudzić swoją kreatywność. Jeśli jednak nie mamy pomysłu na odpowiednią tapetę do łazienki, warto zainspirować się propozycjami aranżacyjnymi, które możemy znaleźć w sieci. Być może któreś z rozwiązań wyjątkowo przypadnie nam do gustu i będziemy chcieli przenieść je także do swojej łazienki? Wybór zależy jedynie od naszych preferencji i potrzeb.