przeciwodlezynowy materac

Materace przeciwodleżynowe. W jakich sytuacjach należy je stosować?

Dzięki nowoczesnym materacom przeciwodleżynowym mamy możliwość dużo lepszej opieki nad osobami, które wymagają stałego przebywania w łóżku. Ich zastosowanie zdecydowanie ułatwi nam pielęgnację skóry osoby leżącej, utrzymanie higieny, jak również wykonywanie czynności zmierzających do ograniczenia ryzyka pojawiania się różnego rodzaju odleżyn. Wybór materaca przeciwodleżynowego na pewno warto dobrze przemyśleć.Gdy zachodzi konieczność opieki nad seniorem lub nad osobą, która jest po wypadku, operacji, jest w trakcie rehabilitacji, zdecydowanie musimy się do tego w odpowiedni sposób przygotować. Z jednej strony jest konieczność dopasowania swojego planu dnia, w szczególności godzin pracy, konieczność skorzystania z pomocy wykwalifikowanej osoby, jak również zakupu leków, kosmetyków, środków pielęgnacyjnych, jak również sprzętu medycznego, mniejszego lub większego. Istotnym elementem wyposażenia są materace przeciwodleżynowe.

Zobacz także: https://www.newinfo.pl/odpoczynek-w-sypialni-czy-warto-miec-poduszki-ortopedyczne/

Czym są materace przeciwodleżynowe?

Gdy mamy do czynienia z członkiem rodziny, który z konieczności musi cały czas, bądź jego większość spędzać w łóżku, zdecydowanie powinniśmy zadbać o to, aby zapewnić mu do tego odpowiednie warunki. Materac przeciwodleżynowy należy do podstawowego wyposażenia, na które trzeba zwrócić uwagę.

To specjalny materac, który dzięki swojej konstrukcji i wyposażeniu, zastosowanemu mechanizmowi sprawi, że zminimalizujemy ryzyko pojawienia się i rozwijania odleżyn, które są bardzo nieprzyjemne w wyglądzie, ale również trudne w leczeniu.

Istnieją oczywiście materace w różnych rozmiarach, posiadające różnego typu mechanizmy. Wszystko to, abyśmy dopasowali rodzaj sprzętu do własnych potrzeb. Materace kupimy na stronie https://www.ortmed.pl/.

Jak wybrać materac przeciwodleżynowy?

Przede wszystkim zwracajmy uwagę na jego wielkość, a także jakość wykonania. Materac powinien posiadać sprawny mechanizm, dzięki czemu pozycja osoby, która na nim leży, będzie oczywiście swobodnie i płynnie zmieniana. Sam mechanizm powinien działać cicho, bez przeszkód.

Dobrą praktyką jest zwracanie uwagi na jakość powierzchni, brak uszkodzeń, łatwość w utrzymaniu czystości, jak również wygląd i sztywność kabla zasilającego. Ogólnie materac przeciwodleżynowy nie powinien budzić naszych skrajnych emocji, być gotowy do użycia.

Warto dokonywać zakupów w profesjonalnych sklepach medycznych, wtedy będziemy mieli pewność tego, że otrzymamy wysokiej klasy sprzęt, wygodny w użyciu sprzęt.