recykling

Jaką folię można oddać do skupu?

Skup folii daje możliwość ponownego zastosowania tego surowca. Składowanie folii na wysypiskach nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ilość odpadów na nich zalegających przekracza obecnie możliwość selektywnej zbiórki. Dlatego folie poliestrowe, pokryciowe i do termoformowania warto oddawać do renomowanych skupów. O czym należy pamiętać?

Dlaczego warto przetwarzać folie?

Najważniejszą zaletą płynącą z recyklingu, jest ochrona środowiska naturalnego i planety. Przetwórstwo zużytej folii i ponowne jej zastosowanie daje możliwość zmniejszenia obłożenia wysypisk śmieci. To równocześnie sposób na spowolnienie lub zatrzymanie tragicznego wpływu przeładowanych składowisk na zdrowie ludzi, zwierząt, roślin i wód gruntowych. Innym ważnym aspektem wynikającym z przetwarzania folii, jest możliwość wykorzystania ich w celu zaoszczędzenia energii.

Otrzymane materiały można zastosować do produkcji nowych towarów, oszczędzając surowce potrzebne do produkcji energii. Plastik wchodzący w skład folii, puszczony ponownie w obieg zmniejsza także zapotrzebowanie na produkcję nowych tworzyw sztucznych, która ma bardzo niszczący wpływ na środowisko. Skup folii to więc niezbędne działanie, aby zapobiegać problemom środowiskowym.

Co zyskują przedsiębiorcy, oddając folię do skupu?

Poza ekologicznym aspektem przetwarzania tworzyw sztucznych należy również pamiętać o zaletach finansowych płynących z tego rozwiązania. Przetworzone surowce mogą mieć drugie życie w firmie, np. dzięki wykonaniu z nich nowych produktów. To znacznie tańsza propozycja niż ponowne pozyskiwanie surowców do wykonywania folii. Przedsiębiorcy, korzystając z usług firmy, jaką jest recykling tworzyw sztucznych Mag-Bar, mają także możliwość oszczędności przez zmniejszenie kosztów wywozu śmieci i utrzymywania składowisk. Korzystanie z ekologicznych metod recyklingu może być dla firmy idealną formą reklamy!

Jakie mają zastosowanie folie oddawane do skupu?

Folie przetworzone w wyniku recyklingu to pełnowartościowe produkty, które dają możliwość zastosowania w wielu branżach. Wysoka przezroczystość pozwala zadrukować stronę spodnią, co z kolei zabezpiecza naniesione grafiki. Folie poliestrowe oraz inne rodzaje poddawane recyklingowi stosowane są m.in. do produkowania klawiatur foliowych, ścieżek czy urządzeń.