foila ochronna na samochod

Jak przebiega oklejanie auta za pomocą folii ochronnej?

Oklejanie auta folią ochronną jest coraz częstszym sposobem na wzmocnienie trwałości lakieru i karoserii. Jak jednak przebiega cały proces aplikowania warstwy ochronnej?

Dlaczego oklejanie auta folią ochronną jest tak popularne?

Samochód jest w życiach wielu ludzi niezwykle ważny. W większości przypadków traktujemy go oczywiście jako idealne narzędzie do szybkiego przemieszczania się, które dla wielu osób jest po prostu nie do zastąpienia. Jest również nie tak mała grupa osób, które czerpią ogromną przyjemność z samej jazdy i dla nich motoryzacja jest naprawdę ogromną pasją. Obie te grupy łączy jednak jedna kwestia – chęć mocnej ochrony swoich czterech kółek, by prezentowały się dobrze i jeździły dobrze przez długi czas. To właśnie dlatego próbujemy zabierać się za to na wiele różnych sposobów. Ciekawą opcją bez cienia wątpliwości będzie tutaj taka usługa, jak oklejanie auta w Łodzi. Po raz kolejny możemy tutaj powiedzieć o dwóch drogach – niektórzy korzystają z folii, by nadać swojemu autu niepowtarzalnego wyglądu, a inni myślą raczej o świetnych aspektach ochronnych.

Oklejanie auta folią ochronną krok po kroku

Wiemy już, dlaczego oklejanie auta folią jest tak popularną usługą detailerską, ale warto się w tym momencie pochylić nad tym, jak właściwie taki proces przebiega i jak nakładana jest folia ochronna na samochód w Łodzi. W pierwszej kolejności konieczne jest zdemontowanie ruchomych elementów, takie jak reflektory, klamki czy anteny – albo nie będą one brane pod uwagę w całym procesie, albo zostaną oklejone osobno. Lakier jest następnie bardzo dokładnie myty i czyszczony, a także bardzo dokładnie osuszany. Płaty folii są nakładane na powierzchnię, a potem ogrzewane z pomocą opalarki, co zwiększa ich rozciągliwość i ułatwia dopasowanie folii to krzywizny auta. Specjalna rakla używana jest zaś po to, by jak najlepiej odpowietrzyć folię. Gdy jest już ona zaaplikowana, konieczne jest ponowne ogrzanie do wyższej temperatury, by klej na folii mógł zacząć działać.