kupno mieszkania w czestochowie

Jak zaplanować kupno mieszkania w Częstochowie? 

Kupno mieszkania to spore wyzwanie dla inwestorów. Z uwagi na to, że taka decyzja zwykle jest podejmowana raz w życiu, warto nieco dłużej się zastanowić nad wyborem lokum i wziąć pod uwagę nie tylko lokalizację i cenę, ale również metraż, liczbę pokoi i wiele innych kryteriów. Na popularności zyskują coraz bardziej nieruchomości w większych miastach. Mowa tutaj na przykład o Śląsku i o mieszkaniach w Częstochowie. Na co zwracać uwagę, wybierając lokal w tym miejscu?

Jakie lokalizacje w Częstochowie są najatrakcyjniejsze? 

Jedną z pierwszych, a zarazem ważniejszych kwestii, które biorą pod uwagę osoby poszukujące mieszkania, jest lokalizacja nieruchomości. Dla większości zależy przede wszystkim na dobrym skomunikowaniu z centrum miasta, bliskości sklepów czy terenów rekreacyjnych. Jeżeli chodzi o Częstochowę, to na uwagę zasługuje na przykład Osiedle Nowa Częstochowa, które jest położone w najatrakcyjniejszej dzielnicy miasta, czyli na Parkitce (w rejonie ulic Poleskiej i Okulickiego). Mieszkając w tym miejscu, można szybko dojechać do centrum. Niezmotoryzowani docenią je również za bliskość przystanku autobusowego.

Niedaleko znajduje się centrum handlowe, popularne tereny zielone, szkoły i przedszkola. Kolejnym miejscem jest Nowa Częstochowa Grabówka. To rozwiązanie, które sprawdzi się zwłaszcza w przypadku rodzin z dziećmi, ponieważ są to szeregówki o zdecydowanie większym metrażu niż klasyczne mieszkania. Osoby, którym, zależy na prestiżu, mogą zdecydować się na kameralną inwestycję, czyli Nowa Częstochowa Małopolska. To miejsce, które sprawdzi się u aktywnych, którzy jednocześnie szukają wypoczynku po ciężkim dniu.

Co jeszcze jest ważne podczas planowania kupna mieszkania? 

Lokalizacja to jeden z ważniejszych czynników, które mają wpływ na wybór mieszkania. To jednak nie wszystko. O to, jak jeszcze przygotować się do zakupu, zapytaliśmy specjalistę z firmy deweloperskiej Nowa Deweloper na Śląsku, który wyjaśnił:

– Planując kupno mieszkania w Częstochowie, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Oprócz lokalizacji ważny jest też metraż i rozplanowanie pomieszczeń, decydując się na nieruchomość od dewelopera, można liczyć na dużą różnorodność w tym zakresie. Przed podjęciem decyzji dobrze zastanowić się nad planami na przyszłość. Mowa tutaj na przykład o chęciach powiększenia rodziny.

Oprócz omówionych przez naszego rozmówcę kwestii warto również zwrócić uwagę na sposób finansowania. W przypadku potrzeby zaciągnięcia kredytu w pierwszej kolejności dobrze sprawdzić swoją zdolność.