zaburzenia wzwodu jak leczyc

Jak odbywa się leczenie zaburzeń wzwodu?

Zaburzenia wzwodu nie dotyczą wyłącznie osób po 50 roku życia. To przypadłość, która może dopaść nawet nastolatków. Warto dowiedzieć się, jak postępować w przypadku jej pojawienia się już zawczasu.

Zaburzenia wzwodu – jak sobie z nimi poradzić?

Istnieje wiele możliwych przyczyn pojawienia się problemów z osiągnięciem pełnej erekcji. ED (Erectile Dysfunction) może być spowodowane przez czynniki fizyczne, psychologiczne lub kombinację obu. Leczenie zaburzeń wzwodu powinno być prowadzone przez specjalistę (urologa), ponieważ fizyczne podłoża ED obejmują:

  • Choroby takie jak cukrzyca, choroby serca i wysokie ciśnienie krwi.

  • Uszkodzenie nerwów, które kontrolują erekcję.

  • Wcześniejsze operacje penisa, takie jak obrzezanie.

Psychologiczne przyczyny ED to między innymi:

  • Depresja, lęk, lub inne zaburzenia psychiczne.

  • Stres związany z pracą, rodziną lub innymi wydarzeniami życiowymi.

  • Problemy w relacjach (zwłaszcza partnerskich).

Czy wazektomia pomaga przy zaburzeniach wzwodu?

Wazektomia nie pomaga na zaburzenia erekcji w sposób bezpośredni. Może być jednak dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie są w stanie osiągnąć pełnego wzwodu w obawie przed nieplanowanym zapłodnieniem partnerki. Ten prosty zabieg minimalizuje ryzyko wystąpienia niechcianej ciąży niemalże do zera (skuteczność rzędu 99%).

Wiele osób bagatelizuje wpływ psychologicznych czynników, które mogą powodować ED. To duży błąd. Często okazuje się, że są one popularniejszym powodem niż problemy fizyczne, zwłaszcza wśród młodych osób.

Często okazuje się, że powody, które uniemożliwiają doprowadzenia krwi do prącia, są ze sobą połączone. Cukrzyca może wywoływać depresję (wpływa ona bezpośrednio na sposób funkcjonowania mózgu), a ta z kolei powoduje zaburzenia wzwodu członka. Gdy mężczyzna zmaga się z brakiem erekcji przed każdym stosunkiem płciowym – wizyta u lekarza jest koniecznością w celu wykluczenia innych groźnych chorób.

Metod leczenia zaburzeń erekcji jest dużo. Warto udać się do lekarza, aby razem wybrać spośród wszystkich tą najskuteczniejszą.