Żyjemy coraz bardziej intensywnie, wykonujemy coraz więcej obowiązków, zarówno w pracy, jak również poza nią. To wszystko często przekłada się na większą ilość stresu, z którym niestety musimy się zmierzyć. Ciągły stres, zwiększone napięcie mięśniowe, brak snu, zmęczenie organizmu ma również bardzo negatywny wpływ na nasze zęby. Przytłoczeni obowiązkami zapominamy o profilaktyce stomatologicznej, mniej dbamy o higienę, nie mamy również czasu na wizyty w gabinecie stomatologicznym.
Regularna wizyta w gabinecie stomatologicznym powinna jak najbardziej pomóc nam utrzymać dobrą kondycję zębów, a co za tym idzie cieszyć się bardzo szerokim uśmiechem. Od tego, jak będziemy dbali o zęby, w dużej mierze będzie zależało to, jaki komfort życia będziemy mieli. Raz na trzy miesiące powinniśmy odwiedzić naszego stomatologa, aby wykonać kompleksowy przegląd stomatologiczny. Wizyty są również koniecznością, na przykład w sytuacji, gdy cierpimy na różnego rodzaju problemy, jak bruksizm.
Szczególnie jest to ważne w sytuacji, gdy prowadzimy bardzo intensywny tryb życia, dużo pracujemy, musimy dobrze wyglądać, a nie da się ukryć, że to właśnie uśmiech jest tym elementem, który ma duży wpływ na naszą prezencję.
Zobacz także: https://onaband.pl/leczenie-kanalowe-zebow-zdecydowanie-warto-go-unikac/
Stres – czynnik bardzo negatywny
Stres jest niestety tym czynnikiem, który ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne, zdrowie fizyczne, jak również wygląd. Im człowiek dłużej „przeciążony” jest stresem, tym zdecydowanie gorzej wygląda oraz się czuje. Cierpią na tym również zęby oraz cała jama ustna. Taki stan rzeczy jest z oczywistych względów bardzo groźny, gdyż może doprowadzić do zaawansowanej próchnicy, leczenia kanałowego, konieczności usuwania zębów, a co za tym idzie pogorszenia wyglądu.
Gdy jesteśmy zestresowani, zapominamy o profilaktyce stomatologicznej. Nie myjemy zębów tak często, nie uczęszczamy do stomatologa. Niepokojącym objawem jest między innymi bardzo silne napięcie mięśni twarzy, zaciskanie zębów, ścieranie ich, a także bruksizm, czyli zgrzytanie zębami. Żuchwa, która jest cały czas napięta oraz niepotrzebnie pracuje, może prowadzić do mocnego zmęczenia twarzy oraz do jej nieprawidłowej pracy, deformacji. W przypadku np. bruksizm, konieczne jest to, aby spotkać się stomatologiem, wykonać badania i podjąć leczenie. Pomoc otrzymamy w klinice stomatologicznej MCS https://mcs-przychodnia.pl/.