papierosy

Co warto wiedzieć o bletkach i bibułkach?

Na całym świecie można znaleźć wielu miłośników samodzielnego skręcania papierosów. Choć bletki są używane od wieków, w ostatnim czasie zaczęły zyskiwać coraz większe grono zwolenników. Rytuał wiążący się z samodzielnym przygotowaniem skrętów jest dla wielu równie ważny, co samo zapalenie papierosa.

Czym są bletki?

Niepowtarzalny smak i aromat, jaki mają samodzielnie skręcane papierosy to efekt stosowania bletek. Są to podłużne, niezwykle cienkie kawałki bibułki, które należy zrolować, a następnie wypełnić tytoniem bądź innym suszem. Do ich produkcji najczęściej stosuje się konopie, len bądź miazgę drzewną. Bletki mają na końcu bibułki umieszczony niewielki pasek kleju roślinnego, dzięki któremu można je sklejać. Materiał jest w pełni bezpieczny dla zdrowia. Bibułki charakteryzuje niezwykła łatwość samodzielnego rolowania, choć niektórzy miłośnicy tej sztuki decydują się na korzystanie ze specjalnych maszynek.

Rodzaje bibułek tytoniowych

Wyróżnić można kilka rodzajów samodzielnie zrolowanych papierosów. Głównie różnią się między sobą rodzajem wykorzystanych bletek. Poniżej przedstawiono najczęściej występujące typy.

  • Przezroczyste – wykonane z niezwykle cienkich materiałów (zazwyczaj papieru ryżowego), których wysoka transparentność pozwala na eleganckie prezentowanie się skręconego papierosa;

  • Konopne – są wykonane z papieru konopnego. Mają delikatny aromat i smak marihuany;

  • Kolorowe – są powleczone żółtym lub białym złotem, pozwalają na powolne i równomierne palenie skrętu.

  • Smakowe – bletki o różnych aromatach cieszą się największą popularnością. Na rynku dostępna jest szeroka gama smaków, co pozwala na stworzenie własnej kompozycji tytoniu i bibułki. W asortymencie znajdziesz smak arbuza, bananów, czekolady, alkoholu czy różnych słodyczy. Każdy konsument jest w stanie indywidualnie dobrać opcję, która najbardziej będzie mu odpowiadać.

Jak przechowywać bletki?

Jednorazowy zakup bibułki tytoniowej jest rozwiązaniem na dłuższy czas. Przede wszystkim produkty sprzedawane są w kilkumetrowych rolkach lub zestawach składających się z kilku sztuk. W takiej sytuacji powinieneś pamiętać, że bletki muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach. W tym celu zaleca się stosować:

  • Metalowe puszki – przypominają papierośnice, pozwalają na bezpieczne przechowywanie bibułki

  • Drewniane pudełka – znakomity wybór, jeśli chcesz w jednym miejscu trzymać wszystkie akcesoria potrzebne do skręcenia papierosa

  • Szklane lub plastikowe tuby – warto je wybrać, jeśli zrolowałeś więcej papierosów i szukasz miejsca na ich przechowanie.