Ceramika w łazience – na co zwrócić uwagę?

Urządzając lub też remontując łazienkę, staramy się dobierać produkty, które będą nam towarzyszyć przez długie lata. Stąd, szczególną uwagę należy poświęcić wyposażeniu łazienki w ceramikę sanitarną. Powinna ona nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim być wygodna i funkcjonalna. Kluczowa jest tu jakość, trwałość i precyzja wykończenia materiałów. Na rynku dostępny jest ogromny wybór ceramiki sanitarnej, ciężko może być zatem zdecydować, jaki model wybrać do własnej łazienki. Śpieszymy z pomocą i podpowiadamy, na jakie elementy zwrócić uwagę, aby dokonać odpowiedniego wyboru.

Ceramika sanitarna – czym się kierować przy wyborze?

Od czego warto zacząć przy wyborze ceramiki łazienkowej? Przede wszystkim, miejmy na uwadze, że estetyka powinna tu iść w parze z użytecznością. Postawmy na dobrze zaprojektowane, ergonomiczne wyposażenie.

Jakie są zatem główne zasady przy wyborze poszczególnych produktów? Umywalka powinna mieć odpowiednią głębokość, aby zminimalizować rozchlapywanie się wody. Przy wyborze wanny zwróćmy uwagę na jej odpowiednie wyprofilowanie. Umożliwi ono wygodną, odprężającą kąpiel. W przypadku miski WC warto wybrać model bezkołnierzowy. Brak wewnętrznego rantu sprawia, że łatwiej jest utrzymać ją w czystości, a zatem nie gromadzą się w niej drobnoustroje i kamień.

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem staje się wyposażenie łazienki w bidet. Pomaga on utrzymywać codzienną higienę, szczególnie, jeżeli posiadamy małe dzieci.

Umywalki, wanny, miski WC… Czy jakość materiałów jest ważna?

W przypadku ceramiki łazienkowej jakość materiałów jest wręcz kluczowa. Wysokiej jakości materiały, czyli tworzywa trwałe i wytrzymałe, pozwolą nam cieszyć się atrakcyjnym wyglądem produktów w naszych łazienkach przez długie lata. Wybierzmy zatem poszczególne elementy ceramiki od renomowanych producentów. Jednym z salonów z wyposażeniem łazienek, umożliwiającym tak zakupy online, jak i zakupy stacjonarne, jest Pati Art Studio. Salon znajduje się pod adresem Piorunów 9B niedaleko Warszawy. Na miejscu skorzystać możemy z pomocy projektantów.

Rozmiar ceramiki sanitarnej a metraż łazienki

Ceramikę sanitarną zdecydowanie powinniśmy dopasować do wielkości i stylu naszej łazienki. Na rynku dostępne są modele idealne do niewielkich łazienek, a zatem misy ustępowe o skróconej długości czy też narożne umywalki. Znajdziemy oczywiście również bardzo szeroki asortyment produktów ceramicznych przeznaczonych do dużych łazienek, np. podwójne umywalki, kompakty WC czy bidety.

Odpowiednio dobrany rozmiar ceramiki sanitarnej sprawi, że wnętrze łazienki nie będzie przytłoczone, a w pomieszczeniu zapanuje harmonijny i spójny wystrój. Właściwie dopasowane rozwiązanie pozwoli nam zatem wyciągnąć z łazienki jej pełny potencjał.