akcesoria do wiatrowki

Akcesoria do wiatrówki, które warto mieć. Jak urozmaicić strzelanie z broni pneumatycznej?

Strzelanie z wiatrówki jest bardzo interesującym sposobów na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Tym bardziej, że możemy ją kupić od ręki w wielu miejscach – bez pozwoleń i innych formalności. Jednocześnie wiatrówka pozwala nam poczuć się niczym prawdziwy bohater filmu lub myśliwy. Sama broń pneumatyczna jednak na niewiele się zda, jeśli nie będziemy mieli do czego strzelać.

Wiatrówka jest zasilana śrutem i posiada stosunkowo niewielką siłę. Z tego powodu jest powszechnie dostępna dla praktycznie każdej dorosłej osoby. Jeśli szukamy sposobu, aby ciekawie spędzić czas podczas męskiego wypadu – warto zastanowić się nad zakupem wiatrówki właśnie. Możemy na przykład zorganizować zawody w strzelaniu do celu. Do tego jednak potrzebne nam będzie jeszcze kilka akcesoriów poza samą wiatrówką. W co warto się zaopatrzyć, aby czerpać z tego sportu maksymalną przyjemność?

Niezbędnik amatora wiatrówki – co warto kupić, aby dobrze się strzelało?

Gdy kupujemy wiatrówkę, warto od razu zaopatrzyć się w kilka pojemników śrutu i tarcze do strzelania. Bez obaw możemy kupić ich trochę na zapas, ponieważ koszt nie jest specjalnie duży. Jeśli złożymy się wspólnie z przyjaciółmi – praktycznie w ogóle nie odczujemy tego wydatku. Oprócz rzeczy oczywistych, warto też zwrócić uwagę na inne akcesoria do wiatrówek, które możemy łatwo przejrzeć i zamówić chociażby w internetowym sklepie Decathlon.

Luneta do wiatrówki

Luneta zamontowana do wiatrówki pozwala nam poczuć się jak prawdziwy snajper. Oprócz tego będziemy mogli zwiększyć odległość od tarczy. Przy trafieniu dostarczy nam to dużo większej satysfakcji niż strzelanie z bliska. Zawody z przyjaciółmi możemy dzięki temu wprowadzić na nieco wyższy poziom.

Kulochwyt na śrut – broń pneumatyczna

Gdy kupujemy wiatrówkę, warto zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa – koniec końców mamy do czynienia z bronią. Kulochwyt na śrut pozwoli nam uniknąć odbijania się kul od losowych przedmiotów. Dzięki temu nie ryzykujemy, że śrut przypadkowo trafi w jakąkolwiek żywą istotę. Na kulochwycie bez problemu możemy wymieniać tarcze po każdej serii. Możemy również zaopatrzyć się w kilka takich, aby urozmaicić wspólne strzelanie z przyjaciółmi.

Stojak na tarcze – strzelanie do celu

Stojak do tarcz jest bardzo użytecznym akcesorium do wiatrówki. Stabilne zamontowanie papierowej tarczy bywa bowiem bardzo dużym problemem – jest ona lekka, przez co łatwo może ją porwać chociażby delikatny podmuch wiatru. Możemy kupić stojak na jedną tarczę lub taki, do którego możemy przyczepić ich wiele – w zależności od swoich potrzeb. Jeśli organizujemy spotkanie w większym gronie, z pewnością ta druga opcja będzie bardziej opłacalna.

Strzelanie z wiatrówki jest niezwykłym sportem i doskonałym sposobem na radosne spędzenie czasu z przyjaciółmi. Sama wiatrówka jednak nie wystarczy – musimy kupić rzeczy niezbędne, jak śrut czy tarcze. Warto też zaopatrzyć się w kilka dodatkowych akcesoriów, aby strzelało nam się jeszcze lepiej – bez względu na to czy robimy to sami, czy w towarzystwie.