Ekskluzywne uchwyty meblowe

Stworzenie idealnego wnętrza przepełnionego smakiem i dobrym gustem często jest kwestią doboru drobnych, aczkolwiek znaczących niuansów i dodatków. Wybór samych mebli do salonu, sypialni czy pokoju gościnnego jest niejako trzonem, który można wzbogacić o ekskluzywne dodatki takie jak gałki do mebli czy stylowe uchwyty. 

Biżuteria dla mebli? 

Dzisiejsza stylistyka w urządzaniu wnętrz może narzucać pewien reżim, który czasem ciężko jest zrozumieć. Warto zatem pamiętać, aby nie wszystko było od linijki jak w meblarskim katalogu. Drobne elementy takie jak uchwyty do mebli mogą całkowicie zmienić ich charakter, ponieważ to one są najczęściej determinują ich urodę. Swoją szafę czy komodę można potraktować jak element wystroju, który można upiększyć i stylistycznie wzbogacić za pomocą meblarskiej biżuterii. Obecnie rynkowa półka designerskich uchwytów meblowych i gałek wręcz ugina się od mnogości różnych form, kształtów i stylistyk. Bez względu na to czy wnętrze zostało urządzone w stylu industrialnym, eklektycznym, boho czy skandynawskim, można nadać mu nieco elastyczności właśnie poprzez wymianę uchwytów, które dziś prócz walorów funkcjonalnych pełnią rolę ozdobną i dekoracyjną.

Jak urządzić wnętrze?

Wymiana uchwytów może całkowicie zmienić charakter wnętrza oraz je odświeżyć. Jeżeli posiadamy proste, nowoczesne meble o jednolitym kolorze, to możliwości dowolnych aranżacji za pomocą uchwytów jest bardzo wiele. Posiadając taki właśnie zestaw w jednej chwili można zmienić go z mebli modernistycznych, o prostych i surowych zarysach na te nieco bardziej klasyczne. Wystarczy wymienić prosty , geometryczny uchwyt na ten bardziej ozdobny np. w kolorze złota. Taki zabieg obrazowo pokazuje fenomen prostej i niewielkiej zmiany, która może mieć duży wpływ na wizualność całego zestawu meblowego. Dziś elementy takie jak gałki czy uchwyty często można nazwać małymi dziełami sztuki, nie bez powodu. Poziom wykończenia, styl i różnorodność form można wizualnie porównać do ekskluzywnej biżuterii. Najczęściej wybierane są elementy w kolorze złota, srebra lub tzw. piano black. Te barwy są w stanie dopasować się praktycznie do każdego rodzaju i kolorystyki wnętrza.

Szukasz ekskluzywnych uchwytów do mebli? Odwiedź DOTmanufacture.com

Jak tworzyć gustowne wnętrza?

Stworzenie gustownego wnętrza nie wymaga wielkiego wkładu finansowego. Najważniejszym elementem jest stworzenie bazy z mebli i dodatków, które dają możliwość elastycznej konfiguracji i wprowadzania wizualnych zmian. Jeżeli komuś zależy na ścisłym przestrzeganiu preferowanego przez siebie stylu to oczywiście można iść w tym kierunku. Należy jednak pamiętać, że w takiej sytuacji zmiana nawet najmniejszego szczegółu może zepsuć całe wnętrze. Przykładowo jeżeli ktoś do wnętrza w stylu prowansalskim wstawi miedzianą surową lampę charakterystyczną dla eklektyki, to nie będzie to dobrze wyglądać. Warto zatem zastanowić się nad tworzeniem stylu uniwersalnego, który można zmieniać małymi dodatkami takimi jak wspomniane już gałki czy uchwyty, ale również poduszki, zasłony, wazony, ramki na zdjęcia czy kolor narzut. Mając meble o zrównoważonym, nienachalnym stylu pomieszczenie z nowoczesnego w kilka chwil może stać się klasyczne – wystarczy zmiana ram na obrazy, uchwytów czy wazonów na bardziej kształtne i ozdobne. Duże znaczenie ma również temperatura oświetlenia – zimne światło jest charakterystyczne dla zimnych i bardziej surowych wnętrz, ciepłe zaś dla nurtów takich jak rustykalny czy prowansalski.

Stworzenie idealnego wnętrza powinno odbywać się w zgodzie z wewnętrznym poczuciem smaku i własnym gustem, a katalogi mody wnętrzarskiej winny być tylko inspiracją.