cwiczenia

Zalety gryfów olimpijskich

Sporty siłowe w dzisiejszych czasach cieszą się sporym uznaniem. Wiele osób pragnie zadbać o zdrowie, jak i wyrzeźbić sylwetkę dzięki siłowym ćwiczeniom. W tym wypadku na uznanie zasługują gryfy olimpijskie, jakie spełnią  wymogi miłośnika sportów tego typu. Wybór nie jest łatwy, gdyż na rynku znajdziemy sporo ciekawych rozwiązań. Jakie gryfy olimpijskie wybrać? Czym się kierować podczas doboru? Co oferuje producent? Gdzie można dokonać zakupu?

Nowoczesne gryfy olimpijskie

Modne gryfy olimpijskie występują w wielu modelach – dobierać możemy wersje do kulturystyki, CrossFit, czy do trójboju siłowego. Co do podnoszenia ciężarów, zazwyczaj stosuje się dłuższe i cięższe wersje gryfów, niż w przypadków innych siłowych sportów. Sprzęt przeznaczone do wyciskania na ławeczce jest tworzone z mniej sprężystej stali, przez co cechuje się mniejszą podatnością na wszelkie odkształcenia. Gryfy tego typu zakupimy z łatwością w sklepie internetowym. Dzięki temu bez wychodzenia z domu zamówimy taki sprzęt, jaki posłuży nam do siłowych sportów. Plusem jest szeroka oferta, znane marki i atrakcyjna cena, co przekłada się na zadowolenie odbiorców. Jeśli nie wiemy, jakie gryfy olimpijskie wybrać, możemy skorzystać z doradztwa sprzedawcy w sklepie online.

Podnoszenie ciężarów

Osoby zajmujące się podnoszeniem ciężarów doskonale wiedzą, jak ważny podczas ćwiczeń jest odpowiedni i solidny sprzęt. Podstawowym wyborem są klasyczne olimpijskie gryfy. W wersji damskiej ważą 15 kg i mają długość 210 cm, a w męskiej bazują na 20 kg i 220 cm długości. Oferty sklepów online są tak szerokie, że każdy odbiorca znajdzie coś dla siebie. Proste gryfy dopasujemy do potrzeb miłośników ćwiczeń na siłowni. Zastosujemy je np. do martwego ciągu, przysiadów, czy wyciskania na ławeczce.

Gryfy olimpijskie to ciekawy sprzęt, jakie sprawdza się do ćwiczeń z wolnymi ciężarami. Pozwalają one z pewnością pracować nad siłą o rozbudowywać masę mięśniową. Producent zapewnia gryfy proste, o długości 180 cm oraz 150 cm. Oczywiście można dobrać też dedykowane gryfy do danych ćwiczeń, aby zaktywizowały doskonale wybrane mięśnie. Posłużą nam do pracy nad mięśniami ramion i przedramion, głównie bicepsów. Poza łamanymi i olimpijskimi gryfami, z powodzeniem dobierzemy krótkie wersje do hantli, jakimi są gryfy metalowe z zaciskami. Taka opcja pozwala stopniowo zwiększać obciążenia, dzięki czemu osiągniemy postępy wraz z każdym kolejnym treningiem. Podczas zakupu najważniejsze jest solidne wykonanie oraz najlepsza jakość.