W jakich formach prowadzone są szkolenia językowe dla firm?

Zamierzasz zainwestować w szkolenia językowe dla firm? Zobacz, w jakich formach są one obecnie prowadzone, aby wybrać dla swoich pracowników najkorzystniejszą formę kursu!

Coraz więcej pracodawców decyduje się obecnie na szkolenia językowe dla firm, które przeznaczone są dla pracowników, by poszerzyć ich umiejętności językowe. To przyszłościowa inwestycja w biznes, ponieważ pracownicy sprawnie posługujący się angielskim albo innymi językami obcymi mogą lepiej obsłużyć klientów czy kontrahentów, budować pozytywny wizerunek firmy i pomóc jej w wejściu na zagraniczne rynki.

Stacjonarne kursy językowe – w siedzibie szkoły językowej

Obecnie szkolenia językowe dla firm są dostępne w wielu szkołach językowych i prowadzone są one jako kursy stacjonarne. Oznacza to, że pracownicy muszą wtedy dojechać do szkoły, aby skorzystać z nauki.

Takie szkolenia językowe dla firm są przystępne cenowo, niemniej jednak nie zawsze są one optymalnym rozwiązaniem. Dotyczy to przede wszystkim czasu dojazdu do szkoły, ponieważ dla wielu pracowników może być to niewygodne, gdy jest ona położona z dala od firmy czy od domu.

Stacjonarne szkolenia językowe – prowadzone w siedzibie firmy

W takiej sytuacji alternatywnym rozwiązaniem są szkolenia językowe dla firm prowadzone stacjonarnie, natomiast nie w siedzibie szkoły, ale firmy, która zamawia tego typu obsługę. Wtedy pracownicy nie muszą udawać się do szkoły językowej, ponieważ mogą oni wtedy uczestniczyć w zajęciach w firmie.

Najlepiej, aby firma dysponowała wtedy odpowiednią przestrzenią do organizacji zajęć, na przykład salą szkoleniową albo konferencyjną, ponieważ wtedy pracownicy mogą łatwiej uczestniczyć w zajęciach i skoncentrować się na nich, aby uzyskać najlepsze efekty.

Wprawdzie takie szkolenia językowe dla firm będą związane z wyższym kosztem, natomiast ze względu na miejsce ich prowadzenia zasługują one wtedy na zdecydowaną uwagę. Pracownicy na pewno będą z nich bardziej zadowoleni niż wtedy, gdy musieliby dojeżdżać samodzielnie na kurs do szkoły językowej.

Szkolenia językowe dla firm przez internet – nauka przez komunikatory

Obecnie niezwykle popularne są również szkolenia językowe dla firm prowadzone przez internet. W tym przypadku mogą być one również prowadzone na żywo, gdy odbywają się za pomocą komunikatorów internetowych.

Nauka przez komunikatory online w tym przypadku jest bardzo wygodna, ponieważ odbywa się ona z użyciem aplikacji umożliwiających rzeczywisty kontakt z lektorem, native speakerem. Takie zajęcia są wtedy bardzo efektywne, ponieważ wymagają aktywnego uczestnictwa ze strony ucznia.