samochody amerykanskie

Transport auta z USA – na jaki model postawić?

Import samochodów ze Stanów Zjednoczonych nadal jest opłacalny. Sprowadzając auto zza oceany – zamiast kupować podobny w Polsce – można zyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jest jednak jeden warunek – auto musi być z tak zwanej ,,górnej półki”. Na jaki model warto zatem postawić? Podpowiadamy.

Import samochodów ze Stanów Zjednoczonych – czy warto?

Samochody na amerykańskim rynku – zarówno nowe, jak i te używane – są zdecydowanie tańsze niż w Europie oraz Polsce. Co więcej, na ich cenę ma wpływ ciągle zmieniający się kurs dolara amerykańskiego. Im dolar jest tańszy, tym więcej zyskamy na zakupie. Zazwyczaj różnica w cenie między samochodem z Polski a Stanów Zjednoczonych wyniesie kilka procent, pod warunkiem doliczenia kosztów jego sprowadzenia.

Transport auta z USA jest teraz zdecydowanie ułatwiony, jednak nadal wiele osób próbuje dostać się po swój wymarzony pojazd na własną rękę. Mimo tego ten sposób nie jest polecany, ponieważ będzie to kosztowało o wiele więcej, a po drugie – trzeba będzie załatwiać wizę. Na miejscu dopiero trzeba będzie szukać auta i tak naprawdę nie wiemy, czy uda nam się znaleźć nasz wymarzony egzemplarz. Zaletą takiego rozwiązania jest jednak to, że sami będziemy mogli dokładnie go obejrzeć i sprawdzić.

Jakie modele samochodów z USA są najbardziej popularne?

Warto wybierać takie modele, które występują na europejskim rynku. Najlepiej, jeżeli są one aktualnie produkowane. Nie ma co kierować się oryginalnością typowo amerykańskiego samochodu. Problem może być potem nie tylko z częściami zamiennymi, ale i odsprzedażą pojazdu. Popularnością cieszą się takie modele z USA, jak Mercedes ML, BMW X6, Infiniti FX, Audi Q7 i Q5 oraz Lexus RX.

Import aut z USA opiera się również na Porsche Cayenne i Panamera, a także Mazd, Hond i różnego rodzaju Toyot. Są to bowiem uniwersalne auta, które łatwo serwisować w Polsce i nie psują się aż tak często. Dzięki temu możemy cieszyć się dobrej jakości autem, które będzie służyło nam przez wiele lat.