tapicerowanie lozka

Najpopularniejsze materiały do tapicerowania łóżek

Łóżka tapicerowane to ciekawe rozwiązanie, które daje dodatkowy charakter każdej aranżacji. Wybór odpowiedniego obicia może znacząco wpłynąć na projekt wnętrza i spójność kompozycji. Dużym plusem tapicerowanych łóżek jest szeroki wybór tkanin, wzorów oraz ich kolorów. Jakie są najpopularniejsze materiały do tapicerowania łóżek.

Welur

Bez wątpienia jednym z najczęściej spotykanych materiałów do tapicerowanie łóżek jest welur. Jest to materiał zazwyczaj wykonywany z bawełny, ale nie jest to regułą. Tkanina ta charakteryzuje się trwałością, dlatego idealnie sprawdza się do wykorzystania w tapicerstwie. Dodatkowo welurowe obicia są bardzo przyjemne w dotyku, dlatego gwarantują one komfort. Łóżka tapicerowane z welurem to gwarancja eleganckiego wyglądu oraz szeroki wybór kolorystyczny.

Tkanina szenilowa

Kolejnym często wybieranym obiciem, jest to wykonane z tkaniny szenilowej. Jest to tkanina charakteryzująca się lnianym lub gazejskim splotem. Dzięki temu jest to obicie, które prezentuje się dobrze w klasycznych oraz minimalistycznych wnętrzach. Tkanina szenilowa jest również wykorzystywana do tapicerowanie łóżek, ze względu na swoje właściwości. Jest to materiał wytrzymały oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, tkanina szenilowa może stworzyć ciekawe kompozycje, w połączeniu z innymi materiałami.

Tkanina żakardowa

Tkanina żakardowa jest najbardziej ozdobnym rodzajem obicia. Materiał ten posiada zazwyczaj bardzo rozbudowane wzory oraz występuje w wielu kolorach. Dzięki temu, z łatwością jesteśmy w stanie z jej pomocą stworzyć indywidualne i wyróżniające się projekty łóżek tapicerowanych. Tkanina żakardowa dodatkowo charakteryzuje się wysoką gramaturą, dzięki czemu jest wytrzymała i odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Szeroki wybór tkanin do tapicerowania łóżek sprawia, że wybór odpowiedniego modelu nie powinna stanowić problemu. Producent mebli drewnianych Meble K&D oferuje szeroki wybór łóżek tapicerowanych o wysokiej jakości wykonania. Szeroki wybór materiałów wykorzystanych do wykonania obicia daje możliwość dostosowania wyglądu łóżka do naszych potrzeb oraz koncepcji aranżacji sypialni. Pamiętaj, aby wybierać łóżka dobrej jakości, tak aby mieć gwarancję ich wytrzymałości oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne.