serwetki na sztucce

Kieszonki na sztućce alternatywą dla tradycyjnych serwetek

Nie da się ukryć, że aranżacja stołu jest w wielu przypadkach najważniejszym aspektem każdej uroczystości. Nie ważne czy organizujemy przyjęcie z poczęstunkiem we własnym domu, czy też przy pomocy sali w restauracji, to właśnie na stół goście zwrócą największą uwagę. Zwykle zgodnie z tradycją stawiamy na serwetki. Od wielu lat to właśnie one spełniają najważniejszą, dekoracyjną rolę. Okazuje się jednak, że świetną alternatywą mogą okazać się kieszonki na sztućce. Jak je dobrać?

Kieszonki na sztućce współgrające z aranżacją stołu

Obecnie zarówno sklepy internetowe, a także stacjonarne z akcesoriami do aranżacji stołu oferują niezwykle bogaty asortyment kieszonek na sztućce. Można więc zdecydować się na modele jednokolorowe, a także ozdobne z napisami, wzorkami czy innymi dekoracjami. Z pewnością wybór odpowiednich kieszonek na sztućce może okazać się niezwykle trudny. Warto jednak pamiętać, że powinny one przede wszystkim współgrać z resztą dodatków, jakie znajdą się na stole. Ciekawym pomysłem staje się dobranie ich pod kolor zastawy stołowej. Dużą popularnością cieszą się również kieszonki na sztućce utrzymane w klimacie rustykalnym czy vintage.

Kieszonki na sztućce mogą stanowić świetną alternatywę dla tradycyjnych serwetek. Warto zaznaczyć, że kieszonki na sztućce mogą efektywnie takie serwetki zastąpić. Po ich rozwinięciu mogą bowiem posłużyć do wytarcia zarówno rąk jak i ust. Jest to więc rozwiązanie nie tylko estetyczne, ale także i praktyczne.

Kieszonki na sztućce jako dekoracja na stół

Kieszonki na sztućce to bardzo prosty, a jednocześnie niezwykle efektowny sposób na to, by przyozdobić stół na każdą okazję. Kieszonkami na sztućce nazywa się po prostu szereg przegródek na nóż, łyżkę i widelec. Jednak to właśnie one pomagają wyeksponować sztućce i utrzymać je w czystości. Kieszonki na sztućce pomogą również utrzymać odpowiedni porządek w zestawie. Warto wiedzieć, że można natknąć się na różne zestawy kieszonek na sztućce. Zwykle są one większe lub mniejsze. Wówczas trzeba dobrać je zgodnie z potrzebami stołu, które mają one udekorować. Co więcej, w zależności od okazji można wybrać modele bardziej eleganckie lub uroczyste np. z dodatkową wstążką czy ozdobami. Z pewnością takie kieszonki na sztućce z powodzeniem zastąpią tradycyjne papierowe lub materiałowe serwetki. Dodatkowo można wybrać modele wykonane z różnorodnych materiałów i o różnorodnej fakturze. Możliwości wyboru kieszonek na sztućce jest wiele, co gwarantuje mnogość aranżacji stołu z nimi w roli głównej.