alkohol

Jakie oryginalne trunki warto zaserwować na wieczorze kawalerskim?

Sezon wesel i wieczorów kawalerskich rusza pełną parą. Jeśli jesteś odpowiedzialny za organizację imprezy dla przyszłego pana młodego w naszym artykule znajdziesz kilka inspiracji w zakresie doboru mocnych alkoholi, które warto zaserwować podczas tej jedynej w swoim rodzaju imprezy. Zapraszamy do lektury.

Oryginalne wódki

Podczas wieczoru kawalerskiego warto postawić na nietuzinkowe trunki. Specjalne okazje wymagają bowiem specjalnych rozwiązań! Jeśli chodzi o mocne alkohole niezawodna będzie oczywiście wódka. Na rynku znajdziemy sporo oryginalnych propozycji wódek, które z pewnością przypadną do gustu zarówno przyszłemu panu młodemu jak i świętującym z nim panom. Jedną z ciekawszych propozycji jest choćby wódka z dodatkiem suszu konopnego (dostępna m.in.w sklepie internetowym Browaru Tenczynek), która stanowi połączenie rektyfikatu zbożowego oraz okowity destylowanej na bazie piwa zawierającego susz konopny. Inną wyśmienitą propozycją może być też wódka z zawartością destylatu z kukurydzy, której smak przypomina maślany popcorn z dodatkiem soli.

A może tradycyjna okovita?

Jeśli wódka o oryginalnym smaku to za mało, można pójść o krok dalej i jeszcze bardziej zaskoczyć kumpli. W ostatnich latach swój renesans przeżywa okovita. Ten mocny alkohol uchodzi powszechnie za dużo szlachetniejszy od wódki i zyskuje popularność zarówno wśród starszych, jak i młodszych koneserów nietuzinkowych napojów wyskokowych. Ale czym właściwie jest ten trunek? Okovita lub okowita (nazwa pochodzi od łacińskiego określenia aqua vitae, czyli woda życia) to po prostu mocny, staropolski destylat, który tradycyjnie wytwarzany był z ziemniaków. Aktualnie na rynku znajdziemy ten alkohol w wielu odsłonach. Ciekawym pomysłem może być urządzenie degustacji tych wyjątkowych destylatów. W sklepach dostępne są między innymi wersje zbożowe, czy owocowe, a także takie oryginalne propozycje jak okowity produkowane na bazie piwa rzemieślniczego. Jeśli organizujesz wieczór kawalerski i chcesz zaskoczyć obecnych na nich kumpli, postaw na ten tradycyjny alkohol w nowoczesnej odsłonie.

Mocne alkohole dla prawdziwych mężczyzn

Nie bez przyczyny o whisky mówi się, że jest najbardziej męskim ze wszystkich alkoholi. Zdecydowanie warto go więc wziąć pod uwagę przy wyborze trunków na wieczór kawalerski. W klasycznej „męskiej” wersji whisky pije się bez dodatków lub w połączeniu z wodą lub kostkami lodu. Jednak przy okazji wieczoru kawalerskiego można pokusić się o przygotowanie niebanalnych i równie męskich drinków, np. Ojca Chrzestnego. Ten inspirowany słynnym włoskim mafioso drink to połączenie szkockiej whisky z włoskim likierem amaretto, który nadaje całości lekkiej słodyczy.