odziez robocza z nadrukiem

Jak powstają nadruki na odzieży roboczej?

Znakowanie odzieży roboczej stało się bardzo popularne. Nadruki na odzieży BHP pełnią wiele ważnych funkcji, pozwalając m.in. na identyfikację pracowników oraz zwiększenie rozpoznawalności marki. Wybór metody druku na odzieży może sprawiać pewne problemy, dlatego warto poznać najczęściej stosowane rozwiązania. Jak znakowana jest odzież robocza? Podpowiadamy.

W jakim celu wykonywane są nadruki na odzieży roboczej?

Wielu pracodawców ma obowiązek wyposażyć swoich pracowników w kilka kompletów odzieży roboczej, która pozwoli uniknąć zniszczenia podczas pracy prywatnych ubrań. Odzież robocza służy także w celu zwiększenia widoczności pracowników np. w sklepie oraz pomaga w identyfikacji osób, które nie powinny znajdować się na danym terenie. Szczególnym rodzajem odzieży roboczej jest odzież ochronna, która ma za zadanie chronić zdrowie i życie pracowników. Nadruki na odzieży roboczej nie służą jedynie w celu poprawy jej wyglądu, ale pełnią także inne funkcje. Jedną z najważniejszych jest poprawa wizerunku firmy oraz wpływ na jej rozpoznawalność wśród potencjalnych odbiorców produktów i usług. Odzież BHP z nadrukiem stała się standardem w większości firm, co ma związek z korzyściami, które gwarantuje. Nadruk na ubraniach roboczych można zamówić np. w drukarni „NADRUKI REKLAMOWE”, która świadczy usługi stacjonarne w Bydgoszczy oraz zapewnia możliwość złożenia zamówienia przez internet.

Jakimi metodami są wykonywane nadruki na odzieży roboczej?

Ubrania robocze np. spodnie, bluzy, T-shirty, kurtki i czapki z daszkiem mogą zostać oznakowane na wiele różnych sposobów. Do najczęściej stosowanych metod druku na odzieży BHP zaliczamy m.in. sitodruk, który doskonale sprawdza się w przypadku większych zamówień. Metoda ta pozwala na dokładne odwzorowanie szczegółów np. logo firmy oraz gwarantuje wysoką trwałość wykonywanych nadruków. Co więcej, sitodruk jest jedną z ekonomicznych metod druku. Inne z często stosowanych metod druku na odzieży wiążą się z większymi kosztami, jednak także bywają wybierane np. w przypadku mniejszych zamówień. Nadruk na mniejszej partii odzieży roboczej można wykonać m.in. dzięki różnym metodom termotransferu.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na znakowanie odzieży roboczej?

Nadruk na odzieży roboczej powinien być trwały, estetyczny oraz odporny na działanie różnych czynników np. promieniowania słonecznego. Warto zwrócić uwagę nie tylko na koszty związane z wykonaniem nadruków, ale także to, w jaki sposób dana metoda druku sprawdzi się w przypadku konkretnej branży. Dzięki temu wykonane nadruki na długo zachowają piękny wygląd oraz będą odporne nawet na trudne warunki, które panują np. w różnych zakładach produkcyjnych.