odkurzacz bezworkowy

Dobry odkurzacz bezprzewodowy – parametry

Odkurzacz jest jednym z podstawowych i niezastąpionych sprzętów w naszych domach, jednak tradycyjne odkurzacze powoli odchodzą w zapomnienie. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się odkurzacze bezprzewodowe, dzięki którym sprzątanie domu staje się znacznie szybsze, prostsze i przyjemniejsze. Na co zwrócić uwagę przed zakupem odkurzacza bezprzewodowego i jak wybrać odpowiedni model?

Jak wybrać najlepszy odkurzacz bezprzewodowy?

Odkurzacze bezprzewodowe to wynalazek XXI wieku, który z roku na rok zdobywa coraz większe grono zwolenników. Urządzenia pozbawione przewodu i wyposażone w akumulator umożliwiają nam wygodniejsze sprzątanie domu i powoli zastępują tradycyjne odkurzacze. Brak kabla plączącego się pod nogami i ograniczającego zasięg odkurzacza, możliwość dotarcia do każdego zakamarka nawet w miejscach bez dostępu do prądu oraz praktyczny, wyjmowany pojemnik na kurz i brak konieczności kupowania zapasowych worków to naprawdę spore ułatwienie przy codziennych obowiązkach.

Aby porządki domowe były rzeczywiście szybkie, łatwe i efektywne potrzebujemy odkurzacza o odpowiednich parametrach. Podczas wybierania nowego odkurzacza zwracamy uwagę na jego markę i cenę, rozmiar i wagę oraz wygląd, jednak są inne, znacznie ważniejsze rzeczy, które powinniśmy brać pod uwagę podczas zakupów. Na rynku pojawiają się coraz to nowe modele o przeróżnych właściwościach i z wieloma mniej lub bardziej przydatnymi dodatkowymi funkcjami, które z nich należy brać pod uwagę podczas zakupu sprzętu?

Odkurzacz bezprzewodowy – czym się kierować podczas zakupu?

Jedną z najważniejszych cech, jakie powinien posiadać dobry odkurzacz bezprzewodowy, jest jego moc – im jest wyższa, tym lepsza będzie moc ssania odkurzacza, a urządzenie znacznie lepiej poradzi sobie ze sprzątaniem. Drugą kwestią jest poziom hałasu wydawany przez odkurzacz po uruchomieniu go określany liczbą decybeli, tutaj niższa wartość będzie zdecydowanie lepsza. Istotną cechą dobrego odkurzacza jest również jego bateria, w końcu to dzięki niej możliwe jest odkurzanie bez podłączania urządzenia do sieci. Im lepszy jest akumulator, tym dłużej i wydajniej działa urządzenie, umożliwiając odkurzenie całego domu bez konieczności ładowania baterii w trakcie odkurzania. Liczy się też czas potrzebny do pełnego naładowania baterii, aby była gotowa do kolejnego odkurzania. Większość dostępnych modeli po podłączeniu do ładowania nie będzie w stanie kontynuować pracy, a pełną moc odkurzacz odzyskuje po kilku, a niekiedy nawet kilkunastu godzinach.

Jakie funkcje powinien mieć dobry odkurzacz bezprzewodowy?

Kolejną ważną rzeczą są funkcje oraz wyposażenie odkurzacza, które powinno być dopasowane do jego przyszłego zastosowania. Inne modele sprawdzą się na podłogach drewnianych i gresie, a inne będą odpowiednie do odkurzania wykładzin i dywanów. W pierwszym przypadku wystarczy gładka końcówka i odpowiednia moc, w drugim niezbędna będzie szczotka. Na rynku dostępne są też modele wyposażone w dodatkowe filtry, które będą doskonałym wyborem dla alergików, są też odkurzacze dedykowane posiadaczom zwierząt domowych, które doskonale radzą sobie z odkurzaniem ich sierści. Przydatną funkcją odkurzacza bezprzewodowego może się okazać również opcja odkurzacza ręcznego, który jest częścią urządzenia, a po wyjęciu pozwala na odkurzenie np. tapicerki samochodu czy sofy. Jeśli nadal zastanawiasz się, na jaki model się zdecydować i wciąż nie wiesz, jakie parametry powinien mieć dobry odkurzacz bezprzewodowy, być może ten wpis ułatwi Ci wybór. Znalezienie odkurzacza, który sprosta naszym potrzebom, wbrew pozorom nie jest takie trudne.

Warto pamiętać, że dobry odkurzacz bezprzewodowy wcale nie musi kosztować kroci. Cena urządzenia zazwyczaj jest podyktowana jego marką i dodatkowymi funkcjami, które nie zawsze są nam potrzebne, a czasami okazują się wręcz zbędne.