meskie akcesoria

Bransoletki skórzane męskie – najciekawsze propozycje na wiosnę i lato

Skórzane bransoletki męskie od kilku sezonów nie wychodzą z mody. Będą popularne także wiosną i latem. Projektanci biżuterii oferują nam duży wybór efektownych bransoletek ze skóry. Z czym nosić skórzane bransoletki? Jak wybrać model najbardziej odpowiedni dla siebie?

Skórzane bransoletki męskie – propozycje producentów na nadchodzący sezon

Wybór skórzanych bransoletek męskich jest w tym momencie tak duży, że bez problemów znajdziemy biżuterię, która będzie w najwyższym stopniu pasowała do większości naszych stylizacji. Na rynku nie brakuje bransolet dla zwolenników minimalizmu – mają one postać prostego skórzanego paska z zapięciem wykonanym ze stali szlachetnej. Minimalistyczna skórzana bransoletka może posiadać blaszkę lub subtelną ozdobę, która nadaje się do grawerowania.

Mężczyźni pragnący kupić skórzaną bransoletkę mogą wybierać pomiędzy biżuterią w rozmaitych kolorach. Nie brakuje modeli w kolorach neutralnych (czerń i brąz). Dostępne są też bransoletki ze skóry barwionej na czerwono, niebiesko, granatowo. Do wyboru mamy również biżuterię w odcieniach beżu i szarości.

Bardzo modne są skórzane bransoletki z motywami morskimi (kotwice i stery) czy motywami religijnymi. Warto zwrócić uwagę na skórzane bransoletki z dodatkiem ozdób wykonanych z innych materiałów – na przykład sznurka, lawy wulkanicznej, łańcucha, kamieni naturalnych.

Skórzane bransoletki mogą mieć różną grubość. Kupimy biżuterię w postaci cienkiego paska skóry, a także składającą się z kilku warstw.

Męskie bransoletki ze skóry – jak je nosić?

Skórzane bransoletki można nosić na wiele sposobów. Jeżeli bliski jest nam styl minimalistyczny, możemy poprzestać na jednej, prostej bransoletce. Czarna lub brązowa będzie pasowała do wszystkich naszych stylizacji.

Warto zdawać sobie sprawę, że nie musimy poprzestawać na jednej bransoletce. W przypadku, gdy podoba się nam kilka ozdób, możemy nosić je jednocześnie. Ważna jest jedynie nasza wygoda. Skórzane bransoletki można połączyć z zegarkiem.

Mężczyźni, którzy na co dzień ubierają się bardzo elegancko, gdyż na przykład obowiązuje ich w pracy ścisły dress code, powinni wybierać proste, klasyczne bransoletki ze skóry. Takie ozdoby dobrze komponują się nawet z wyjściowym garniturem.

Zdecydowanie większe możliwości jeżeli chodzi o wybór bransolet mają osoby preferujące niezobowiązujący lub sportowy styl. Mogą wybrać bransolety kolorowe, bogato zdobione, szerokie.

Skórzana bransoletka męska – jak wybrać najlepiej?

Bransoleta męska ze skóry to ulubiona biżuteria mężczyzn w różnym wieku. Jeżeli zastanawiamy się nad jej zakupem, koniecznie zastanówmy się, który model będzie najbardziej do nas pasował. Unikajmy kupowania bransolet tylko dlatego, że ładnie prezentują się na zdjęciach. Należy zdawać sobie sprawę, że nawet najbardziej efektowna biżuteria nie musi do nas pasować. Gdy na co dzień ubieramy się minimalistycznie (lub jesteśmy zobowiązani do zakładania garnituru do pracy) nie wybierajmy bogato zdobionych, kolorowych bransolet (chyba, że szukamy biżuterii na wakacje lub wiemy, że będziemy przebierać się po pracy), gdyż z dużym prawdopodobieństwem nie będziemy ich nosić.

Bardzo ważne jest również, żeby wybrać bransoletkę w odpowiednim rozmiarze. Skóra naturalna ma wprawdzie tendencję do rozciągania się, jednak nie jest najbardziej elastycznym materiałem. Jeżeli mamy problem ze znalezieniem biżuterii w odpowiednim rozmiarze, możemy zdecydować się na zakup bransolet z regulacją szerokości.