wybor wakacji

Wakacje w Turcji – dlaczego z roku na rok zyskują na popularności?

Wakacje w Turcji to doskonały wybór na urlop pełen gorącego słońca i pięknych widoków w atrakcyjnych cenach. Rejony, takie jak Riwiera Turecka, Marmaris czy Bodrum to miejsca, w których znajdziemy najpopularniejsze kurorty z masą atrakcji. Świetnie sprawdzi się w przypadku wyjazdów z rodziną, jak i ze znajomymi. To także gwarancja doskonałej pogody. Dlaczego jeszcze Turcja zyskuje popularność z roku na rok? Podpowiadamy.

Wiele wycieczek objazdowych i zwiedzanie na wakacjach w Turcji

Jeżeli chcemy poznać bogatą kulturę turecką, świetną opcją będą wycieczki objazdowe po Turcji. W jednej podróży można zobaczyć wiele niesamowitych zabytków, cuda natury i wypocząć przy tym na pięknych plażach nad morzem. Wśród takich wypraw można znaleźć zwykle ofertę zobaczenia Kapadocji, Pamukkale czy zjawiskowego Stambułu. Niektóre z nich skupione są również na smakach i zapachach tamtejszego regionu. Można na nich skosztować lokalnych przysmaków, takich jak słodycze lub potraw wersji na słono.

Wycieczki obejmują przylot do Turcji oraz ofertę zwiedzania z wykwalifikowanym przewodnikiem, a transportowani jesteśmy autokarami bądź busami. Państwo to z pewnością oczaruje niejednego entuzjastę orientalnych podróży. Więcej na temat poszczególnych wycieczek można znaleźć na stronie https://www.traveligo.pl/.

Klimat Orientu wakacji w Turcji

Turcja jest państwem odmiennym kulturowo od Polski. Na specyfikę jego klimatu wpływa przede wszystkim ogromna rola religii i przywiązanie miejscowej społeczności do tradycji. Przejawiają się ona w różnych dziedzinach życia. Jedną z nich jest noszenie tradycyjnych strojów. Spacerując ulicami tureckich miast, nietrudno spotkać mężczyzn ubranych w szarawary. Są to luźne spodnie, które świetnie nadają się do pustynnego klimatu. Kobiety zaś przykrywają głowy wielobarwnymi chustami. Wakacje w takim miejscu mogą dostarczyć nam niemalże dotknąć żywej kultury Turcji i zapoznać się z wieloma obyczajami.

Zobacz także: https://piekniebyckobieta.pl/wakacje-w-zakynthos-3-powody-dla-ktorych-warto-tam-byc/

Niezwykła historia Turcji

To wschodnie państwo jest również niezwykłym źródłem historycznej wiedzy. Godna uwagi jest osada Harran. Jego historia sięga bowiem starożytności. Można tam odnaleźć stary uniwersytet czy ruiny wielkiego meczetu, które datuje się na siódmy wiek naszej ery. Wzrok przykuwają także bardzo charakterystyczne domy w kształcie uli. Stożkowate domki z otworami w dachu idealnie sprawdzają się w pustynnym klimacie. Z tego powodu warto zarezerwować sobie wakacje w Turcji – czekają nas tam niesamowite chwile.