Serwisowanie klimatyzacji? Tylko z HVAC!

Serwisowanie klimatyzacji: rzecz, która wymaga profesjonalnego podejścia i to z wielu powodów. Zaniedbana klimatyzacja szybciej niszczeje i staje się siedliskiem wielu bakterii, a zanieczyszczenia, które się w niej zbierają, mogą w późniejszym czasie prowadzić do bardzo poważnych awarii i w konsekwencji zniszczenia sprzętu. Podczas dezynfekowania, oczyszczania, usuwania tłuszczy i smarów z klimatyzacji należy korzystać tylko z produktów renomowanych producentów o najwyższej jakości, takich jak HVAC, aby czyszczenie i konserwacja były kompleksowe.

Patogeny, bakterie, grzyby: jak sobie z nimi poradzić?

Nie da się ukryć, że klimatyzacja składa się z wielu elementów takich jak filtry powietrza, parowniki, tace skroplin czy części lamelowych. Każdy element wymaga użycia nieco innego preparatu i właśnie z tego powodu warto stosować te substancje, które zostały przeznaczone do określonej części urządzenia.

Profesjonalne czyszczenie, odświeżanie i dezodoryzowanie wcześniej wspomnianych filtrów czy tac skroplin warto przeprowadzać z użyciem preparatu HVAC Internal Evapor (a także HVAC Internal Bioclean). Koncentrat nie traci swoich właściwości po rozcieńczeniu, zostawia przyjemną woń i jest bezpiecznym środkiem do czyszczenia, ponieważ nie zawiera kwasu. Z tego powodu jest nieszkodliwy dla metali i tworzyw sztucznych, które występują w instalacjach klimatyzacyjnych. Preparat usuwa także kurz, osady, a nawet pyły, zapewniając bezawaryjną pracę jednostek klimatyzacyjnych.

Innym preparatem do dezynfekcji jest CLIMA-TE DECONT, który w kompleksowy sposób potrafi niszczyć wszelakie patogeny i wirusy (wirusa grypy, koronawirusy, Adenowirusa oraz mysiego Norawirusa, a nawet wirusa Polio) z powierzchni płaskich wykonanych z tworzyw sztucznych i ceramicznych, a także tworzyw porowatych (papier, drewno, powierzchnie podłóg, ścian i sufitów). Dzięki tam szerokiemu spektrum działaniu antypatogenowemu preparat w realny sposób przyczynia się do zmniejszenia ryzyka przeniesienia patogenów z instalacji klimatyzującej na człowieka lub zwierzę.

Czym czyścić powierzchnie wymienników lamelowych?

Idealnym preparatem, który w wysoce efektywny sposób poradzi sobie z tym zadaniem, jest HVAC External Alkali, czyli niezwykle silny produkt do czyszczenia powierzchni wymienników lamelowych jednostek zewnętrznych, systemów klimatyzacyjnych oraz klimatyzacyjno-wentylacyjnych.

Preparat nie ma w swoim składzie kwasu, a jego działanie opiera się na zasadowym składzie, dzięki czemu może rozjaśniać i wybielać określone powierzchnie bez stwarzania niebezpieczeństwa dla elementów podatnych na działanie kwasów. Produkt zastosowany w przestrzeni międzylamelkowej nie powoduje pienienia, a jeśli piana się pojawi, oznacza to, że preparat wszedł w reakcję z zanieczyszczeniami tłuszczowymi i innymi pozostałościami olejowymi. Produkt świetnie radzi sobie z tłuszczami, smarami, dzięki czemu jest bardzo przydatny do czyszczenia na przykład lokali czy hal gastronomicznych (okapy kuchenne itd.).

Podsumowanie

Serwisując klimatyzację, warto korzystać z najlepszych dostępnych preparatów przeznaczonych właśnie do takich zabiegów. Dzięki temu urządzenie będzie działać bezawaryjnie przez lata i to bez zanieczyszczania środowiska.