Przeglądy okresowe samochodów — jak często należy je wykonywać?

Przeglądy samochodu podzielić można na techniczne, obowiązkowe do dopuszczenia pojazdu do ruchu oraz gwarancyjne i pogwarancyjne. Te drugie są niezbędne do udzielenia gwarancji przez producenta, a po jej zakończeniu pozwalają szczegółowo sprawdzić pojazd. Przeglądy okresowe trzeba wykonywać w ściśle wyznaczonych terminach.

Co ile czasu wykonuje się przeglądy okresowe Volvo?

Przeglądy okresowe w przypadku marki Volvo są zazwyczaj przeprowadzane co roku albo co 30 000 przejechanych kilometrów (w zależności co wypadnie szybciej). W niektórych przypadkach te okresy są różne, co zależy od konkretnego modelu, a nawet od mocy silnika.  To bardzo istotne, aby tego nie zaniedbywać. Przeglądy okresowe Volvo we Wrocławiu są w stanie wykryć bardzo wiele różnorodnych nieprawidłowości i skutecznie im przeciwdziałać.

Jeżeli wybiera się dobrego mechanika, takiego jak autoryzowany serwis Volvo we Wrocławiu, liczyć można na sprawnie i wnikliwie przeprowadzoną analizę stanu pojazdu.

Co sprawdza się podczas przeglądów okresowych samochodów Volvo?

Co ważne, podczas takiego przeglądu sprawdzane są różne elementy pojazdu. Do podstawowych należy wymiana oleju silnikowego i wszystkich filtrów, kontrola stanu akumulatora, kontrola pasów bezpieczeństwa, sprawdzanie stanu nadwozia, piór wycieraczek oraz stanu opon. To oczywiście nie wszystko.

W razie zauważenia nieprawidłowości, są one usuwane. Wszystkie części zamienne używane w czasie przeglądów okresowych Volvo są oryginalne i zalecane przez producenta. Dzięki temu pojazd na nowo będzie odmłodzony, a jego stan techniczny pozwoli na jeszcze wiele lat użytkowania. W ramach przeglądów gwarancyjnych ewentualne usterki będące objęte gwarancją są usuwane w serwisie bez opłat. Warto korzystać z okresowych przeglądów samochodów, aby mieć pewność co do ich doskonałego stanu technicznego. Zaniedbane usterki mogą spowodować większe uszkodzenia, a koszt ich usunięcia będzie wówczas zdecydowanie wyższy.