bizuteria okazjonalna

Pierścionek zaręczynowy – wyraz przedmałżeńskiej deklaracji

Zaręczyny, to wyjątkowy czas, który poprzedza zawarcie związku małżeńskiego. Jest to moment, w którym dwoje zakochanych ludzi obiecuje sobie wspólną przyszłość. Wiążę się to z wręczeniem pierścionka zaręczynowego. Nie jest on jedynie ozdobą na palcu, ale wyrazem pragnieniem serca, by już na zawsze być ze sobą i przypieczętować to zaślubinami.

Brylanty zawsze na czasie

Pierścionki zaręczynowe o tradycyjnym deseniu są zazwyczaj tworzone ze złota. Przyozdabia się je szlachetnymi kamieniami, by tworzyły sentymentalną pamiątkę wyjątkowego przyrzeczenia. To właśnie dlatego wiele osób przykłada tak dużą wagę do wyboru tego rodzaju ozdób. Z czasem obok niego pojawi się również obrączka, która będzie stanowić konsekwentną całość niezwykle ważnego okresu w życiu każdej osoby. Przy wyborze tego rodzaju produktu warto zwrócić uwagę na te przyozdobione brylantami. Szczególnie zachwycającą wersję stanowią pierścionki z czarnym kamieniem. Poleca się je osobom, które przywiązują dużą wagę do wyglądu swoich dłoni. Zarówno wersje klasyczne jak i nowoczesne podkreślają, że tego rodzaju biżuteria zalicza się do wyrobów ponadczasowych.

Białe złoto – nowoczesne rozwiązanie

Dawniej kupowano pierścionki zaręczynowe z żółtego złota. Był to symbol bogactwa i szlachetności. Obecnie dużą popularnością cieszą się wyroby z wersji białej. Z wyglądu przypominają one srebro, ale w rzeczywistości jest to złoto z domieszką innych metali. Białe złoto polecane jest dla pań, które bardzo sobie cenią srebrne precjoza. Ten kolor bardzo dobrze komponuje się ze wszystkimi stylizacjami, dlatego można go nazwać uniwersalnym. Alternatywą może być również platyna. Trzeba jednak pamiętać, że jest to droższy wybór. Pewnym rozwiązaniem może się też okazać pierścionek zaręczynowy ze srebra. Jednak szczerze rzecz ujmując, na tego rodzaju okazje nie jest to polecany materiał.

Kolor oczka dostosowany do stylu i upodobań

Nie od dziś wiadomo, że kobiety lubią błyskotki. Dlatego wybierając pierścionek, warto zadbać, by zawierał on jakieś kamienie. Nie musi to być coś bardzo drogiego. Jest wiele skromnych wyrobów, które prezentują się bardzo atrakcyjnie. Warto całość dobrać do upodobań partnerki. Szczególnie cenionym dodatkiem są brylanty. To klasyczne i uniwersalne rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią szlachetność i solidność. Ewentualnie można pokusić się o kolorowe oczka. Pięknie prezentuje się czerwony rubin, zielony szmaragd, niebieski szafir, fioletowy ametyst lub wielokolorowy tanzanit. Pierścionki zaręczynowe tego typu stanowią niezwykłą atrakcję i pięknie się prezentują na każdej dłoni.