pielegnacja wlosow

Męska pielęgnacja włosów

To, jak traktujemy włosy ma ogromny wpływ na ich wygląd i kondycję. Nie tylko odpowiednia pielęgnacja, ale także małe zmiany w codziennych czynnościach, mogą je wzmocnić i sprawić, że będą zdrowsze. Włosy powinniśmy myć tak często, jak tego potrzebują.

Należy używać ciepłej wody – skrajnie zimna czy gorąca nie będzie dobrym rozwiązaniem. Zbyt wysoka temperatura pozbawia nasze włosy blasku i przyspiesza produkcję sebum, przez co włosy szybciej się przetłuszczają. Zbyt zimna natomiast sprawia, że składniki odżywcze zawarte w szamponach nie wchłaniają się, przez co nie zauważymy efektów pielęgnacji. Przy okazji mycia włosów warto pamiętać o masażu – kolistymi ruchami rozprowadzić szampon i chwilę wmasowywać go w skórę głowy. Warto tę czynność powtórzyć, ponieważ pierwsze mycie usuwa zabrudzenia, a dopiero drugie pielęgnuje. Po umyciu nie należy trzeć włosów ręcznikiem, a jedynie pozwolić nadmiarowi wody się w niego wchłonąć. Nadmiernym pocieraniem możemy je uszkodzić. Najlepiej też nie używać suszarki – ciepłe powietrze osłabia kosmyki.

Łysienie

Jednym z najczęstszych powodów, dla których mężczyźni decydują się na zmianę kosmetyków jest przedwczesne wypadanie włosów, które jest niepokojąco intensywne. Dzieje się tak zarówno w wyniku czynników biologicznych, jak i faktu, że panowie często ignorują pierwsze oznaki łysienia i próbują z nimi walczyć dopiero po fakcie – kiedy już zakola są bardzo widoczne, a włosy przerzedzone. Wtedy dopiero zaczynają się zastanawiać, co zrobić by zatrzymać ten proces i zapobiec jego postępowaniu.  Właśnie dlatego bardzo ważna jest profilaktyka – w myśl zasady – lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Tak więc nawet jeśli nie wypada nam garść włosów dziennie – warto zaopatrzyć się w odpowiednią pielęgnację, która przed tym uchroni.

Jak dobrać odpowiednie kosmetyki?

Szampon jest oczywiście podstawą w oczyszczaniu skóry głowy, ale by ją dodatkowo zregenerować i wzmocnić powinniśmy sięgnąć po odżywkę do włosów. Mężczyźni zazwyczaj kojarzą ten kosmetyk wyłącznie z damską pielęgnacją – nic bardziej mylnego. Męskie włosy także potrzebują wsparcia. Odżywki i maski mają wiele składników aktywnych, w wyższych stężeniach niż szampon, dzięki temu mają lepsze działanie. Sam proces nałożenia odżywki i ponownego spłukania także nie jest skomplikowany. Warto więc poświęcić tej czynności chwilę.

Jeśli poszukujemy kosmetyków, które wygładzą nasze włosy, nawilżą i sprawią, że będą mocniejsze, a jednocześnie uchronią przed ich wypadaniem, to idealnie sprawdzi się zestaw DuoLife Keratin Hair Complex Advanced Formula, w skład którego wchodzi szampon i maska do włosów. Produkty te przeznaczone są do włosów wypadających, suchych, zniszczonych, z rozdwajającymi się końcówkami oraz pozbawionych blasku. Zastosowanie unikalnej technologii Advanced Formula nie tylko maksymalizuje efekty działania, ale także może wspomóc walkę z najtrudniejszymi dolegliwościami związanymi z włosami. W szamponie znajduje się eliksir, złożony z 6 składników aktywnych, tj. organiczny ekstrakt z kiełków grochu, ziele skrzypu polnego, ekstrakt z liści pokrzywy, ekstrakt z liści gujawy, keratyna rozpuszczalna, ekstrakt z malin. W masce zaś znajdziemy eliksir, w którym znajduje się aż 8 składników aktywnych, tj. pantenol, ekstrakt z liści gujawy, ziele skrzypu polnego, ekstrakt z liści pokrzywy, keratyna rozpuszczalna, masło shea, olej kokosowy, ekstrakt z malin. Zestaw ten to intensywna terapia dla włosów.

Warto poświęcić chwilę i zadbać o swoje włosy już dziś, by oszczędzić sobie z nimi problemu w przyszłości. Panowie – nie bójcie się urozmaicać swojej pielęgnacji. Próbujcie, testujcie i w końcu znajdujcie produkty, które w pełni Was zadowolą i zostaną na stałe.