laser na blizny

Laser CO2 – w jakim celu się go stosuje?

Zabiegi medycyny estetycznej są bardzo popularne. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z zabiegu laserem frakcyjnym, czyli laserem CO2. Jego zadaniem jest poprawienie wyglądu skóry. Na czym polega zabieg laserem i jakie są wskazania do niego?

Czym jest laser CO2?

Laser CO2, czyli inaczej laser frakcyjny pozwala na kontrolowany, fototermiczny uraz skory. Doprowadzając do mikrouszkodzeń w naskórku, zmusza skórę do szybszej i efektownej regeneracji. Laser CO2 w Katowicach nie ma skomplikowanego działania. Światło wnika w skórę. Następnie jest absorbowane przez zawartą w niej wodę. Reakcja fototermiczna podgrzewa wodę w tkance, a następnie ją odparowuje, uruchamiając kaskadę regeneracji naskórka.

W wyniku działania lasera frakcyjnego, zawarty w skórze kolagen, zostaje obkurczony. To sprawia, że zaczyna się proces uzupełniania powstałych ubytków, czyli nowych włókien kolagenowych. Podczas jednej wizyty w dermatologa lub specjalisty medycyny estetycznej, należy odpowiednio dobrać parametry urządzenia, by nie wytworzyć zbyt dużej ilości uszkodzeń.

Wskazania do zabiegu laserem CO2

Skóra wraz z wiekiem traci kolagen, w wyniku czego mogą pojawiać się na niej zmiany. Badanie demormatoskopem pozwoli ocenić stan skóry i dobrać odpowiednią wiązkę lasera. Laser frakcyjny wykorzystywany jest do regeneracji różnych niedoskonałości skóry. Bardzo popularny jest wśród pacjentów, którzy zmagają się z bliznami potrądzikowymi, a także z bliznami po operacjach czy samookaleczeniu. W tym przypadku terapię laserem można rozpocząć od razu po zdjęciu szwów. Laser jest wykorzystywany również jako lifting twarzy, przy walce ze zmarszczkami. Świetnie sprawdza się w walce z rozstępami. Poprzez złuszczanie naskórka, za pomocą lasera, można regulować poziom wydzielanego sebum.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie mogą korzystać z lasera CO2. Podobnie, jak osoby chore na nowotwór, łuszczycę, cukrzycę typu 2 czy Hashimoto. Zabieg laserem nie należy do tych bezbolesnych. Dlatego wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.