drzwi

Jakie zalety mają drzwi wewnętrzne okleinowe?

Okleinowe drzwi wewnętrzne to bardzo popularne produkty bardzo często wybierane do budynków mieszkalnych czy innego rodzaju inwestycji. Zastosowanie opcji tego typu posiada wiele zalet, spośród których największymi jest korzystna cena oraz ogromny wybór dostępnych wariantów. Sprawdź, czym są drzwi wewnętrzne okleinowe, jakie mają zalety i wybierz model idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Czym są drzwi okleinowe wewnętrzne?

Drzwi okleinowe zbudowane są ze skrzydła drzwiowego pokrytego materiałem, który może być zarówno imitacją drewna, jak i innego tworzywa. Środek produktów tego typu stanowi zazwyczaj płyta HDF oraz MDF. Są to włókna drzewne dokładnie sprasowane pod wysokim ciśnieniem, razem z odpowiednio dobranymi dodatkami, których zadaniem jest zespolenie tworzywa i utwardzenie go. Materiałem okleinowym może być dowolna struktura, imitacja, kolor lub wzór, dzięki czemu tego typu drzwi stanowią doskonały element dekoracyjny.

Wypełnieniem drzwi wewnętrznych okleinowych może być również otworowa płyta wiórowa, dzięki której tego typu model zyskuje dodatkowo doskonałe właściwości wygłuszające. Duży wybór różnego rodzaju drzwi oferuje przedsiębiorstwo remontowo-montażowe Mont-Plast.

Dlaczego drzwi okleinowe wewnętrzne stają się coraz bardziej popularne?

Okleina w związku z jej słabymi parametrami wiele lat temu, nie kojarzy się z trwałością, ani elegancją. Wszystko za sprawą słabych parametrów, jaką miewały pierwsze tego typu materiały. Jednak dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Okleiny stosowane do drzwi wewnętrznych są doskonałej jakości. Wyróżnia je odporność na odbarwienia, odpryski i zarysowania, bardzo dobrze przylegają do skrzydeł drzwiowych i dostępne są w wariantach, które łudząco przypominają drzwi lite w całości wykonane z drewna.

Zalety drzwi wewnętrznych okleinowych

Drzwi wewnętrzne okleinowe wyróżniają się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Możliwe jest zastosowanie ogromnej ilości wzorów i kolorów okleiny, dzięki czemu nie tylko perfekcyjnie można je dopasować do wystroju wnętrz, ale też same w sobie stanowią oryginalny element dekoracyjny.

To konstrukcje solidne i lekkie, dzięki czemu montaż drzwi wewnętrznych jest prosty i szybki. Drzwi okleinowe wewnętrzne dostępne są zarówno w formie pełnej, jak i z różnego rodzaju przeszkleniami.