huawei sound

Huawei Sound – doskonała jakość dźwięku w kompaktowej obudowie

Urządzenie klasy premium, doskonała jakość dźwięku, kompaktowy rozmiar i design wpisujący się w minimalistyczne trendy – właśnie te cztery cechy połączył Huawei prezentując podczas globalnej premiery, obok najnowszego flagowego smartfona – Mate 40 Pro – kolejny głośnik w swoim portfolio – Huawei Sound.

Premium – czyli jakość, którą firmują światowi giganci technologii i audio

Huawei Sound to drugi model głośnika stworzony we współpracy z firmą Devialet. O tym, że Huawei dostarcza najwyższej jakości produkty – nie tylko smartfony, ale także całą gamę urządzeń ubieralnych, a także laptopy, czy właśnie sprzęt do odtwarzania muzyki, wiadomo nie od dziś. Współpraca z światowym liderem rozwiązań i systemów audio – francuską firmą Devialet – musiała więc zaowocować sukcesem.

Doskonały dźwięk z poczwórnym wsparciem

Za głośnikiem Huawei Sound stoi jednak znacznie więcej niż prestiżowi producenci – to doskonałe możliwości techniczne.

  1. Za moc urządzenia odpowiada m.in. nowatorska, czterogłośnikowa konstrukcja akustyczna – Huawei Sound odtwarza muzykę za pomocą 4-calowego głośnika niskotonowego 40 W oraz trzech pełnozakresowych głośników 5 W.
  2. Za czystość dźwięku i brak zniekształceń nawet przy bardzo wysokim poziomie głośności (do 90 dB) odpowiada symetryczna konstrukcja Push-Push , która pozwala niwelować wibracje.
  3. Za jakość i głębokość odtwarzania basów odpowiada połączenie opatentowanej przez firmę Devialet technologii przetwarzania sygnału SAM® 2.0 oraz pierwszej w historii konstrukcji „1 głośnik niskotonowy + 2 jednostki pasywne”.
  4. Za rozprzestrzenianie się dźwięku (w zakresie 360°) w pomieszczeniu, w którym działa urządzenie odpowiadają trzy rozmieszczone równomiernie, pełnozakresowe głośniki wysokotonowe oraz technologia Devialet SPACE™. Rozmieszczone pod kątem 120 stopni głośniki wydobywają z siebie dźwięk, który „otacza” słuchacza bez konieczności rozmieszczania głośników w różnych miejscach pokoju.

Dodatkowo, możliwości akustyczne głośnika wzbogaca możliwość jego konfiguracji w aplikacji AI Life. Za pomocą smartfona można wybrać jeden spośród czterech efektów dźwiękowych, który dodatkowo podbije wrażenia muzyczne. Urządzenie z łatwością można bezprzewodowo połączyć przez NFC ze smartfonem za pomocą funkcji Huawei Share.

Wielka moc w kompaktowej obudowie

Dotychczas wysokiej jakości, przestrzenny dźwięk w domowych warunkach kojarzył się z koniecznością rozstawiania w pokoju sporych rozmiarów zestawów kolumn. Huawei Sound to urządzenie, które całkowicie zmienia to podejście. W niewielkich rozmiarów obudowie (mniej niż 19 cm wysokości i mniej niż 15 cm średnicy) producent nie tylko zmieścił kilka głośników dających szerokie możliwości regulacji głośności, ale rozmieścił je w taki sposób, by dźwięk rozchodził się równomiernie w całym pomieszczeniu.

Wzornictwo z najwyższej półki

Niewielki głośnik, który pozwala na wysokiej jakości rozrywkę i wrażenia muzyczne to także przedmiot doskonale wpisujący się w najnowsze, minimalistyczne trendy. W czasach, gdy mniej znaczy więcej jeden, elegancki głośnik – zamknięty w eleganckiej formie czarnej „kapsuły”, rewelacyjnie dopełni wystroju wielu wnętrz – zupełnie nie obciążając aranżacji swoimi gabarytami.